BLOG

Sertleşmiş betonun üzerine yüzey sertleştiricisi uygulanabilir mi?

MONOFİX Yüzey Sertleştiricileri taze betonun üzerine monolitik olarak uygulanan ürünlerdir. Bir kere uygulandıktan sonra alttaki betonun bir parçası haline gelir, ayrılmaz ve kopmazlar. Dolayısıyla sertleşmiş betonun üzerine uygulanamaz. MONOFİX ürünlerini eski beton üzerine uygulamak için en az 7,5 cm kalınlığında minimum C 25 beton dökülmelidir.

 Eğer yeni beton dökülmeden kaplama yapılmak isteniyorsa, sertleşmiş betonun üzerine REPOX 510, 520, 550 veya 560 WB Epoksi Esaslı Kaplama malzemelerinden tercih edileni kullanılarak tozuma ve aşınmaya karşı dayanıklı, estetik açıdan dekoratif yüzeyler elde edilebilir. REPOX ürünlerinin uygulama detayları için 7, 8, 9, 10 ve 11. maddelere bakınız.

REPOX ürünlerinin uygulama ve malzeme maliyetlerinin ayrılan bütçeden fazla olması durumunda ise sertleşmiş betonu tozuma ve aşınmaya karşı korumanın en ekonomik yolu MONOFİX LİKİT Tozuma Önleyici Sıvı Yüzey Sertleştiricisi ile yüzeyin kaplanmasıdır.

MONOFİX LİKİT uygulanacak yüzey toz, yağ, katran, zift, boya, silikon, kür malzemesi, deterjan ve kalıp yağları gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmiş olmalıdır. Sert bir süpürge veya telli bir fırça ile zemini iyice süpürdükten sonra yumuşak bir süpürge veya vakumlu bir temizlik aleti ile yüzeyden tozları temizleyiniz. Yüzeyi nemlendiriniz ve suya doymasını sağlayınız. Yüzeyde biriken fazla suyu MONOFİX LİKİT uygulamasından önce iyice temizleyiniz.

MONOFİX LİKİT beton yüzeye rulo veya fırça ile eşit şekilde dağıtılarak sürülmelidir. Birinci kat uygulamadan 24 saat sonra ikinci kat uygulama yapılabilir. Bazı yüzeylere üçüncü kat uygulama gerekebilir. Son kat uygulamadan bir gün sonra yüzey su ile yıkanmalıdır.

Etiket

Geri Dön