BLOG

Gizli derelerin yalıtımı:

Gizli derelerde su yalıtımı yaparken üç ayrı tip ürün tercih edilebilir. Bunlar çimento+akrilik, poliüretan ve MS Polimer esaslı ürünlerdir. Hangi tip ürünle su yalıtımı yapılırsa yapılsın öncesinde yüzey hazırlığına çok dikkat edilmelidir. Uygulama yüzeyi iyice temizlenmeli, gevşek parçalar kazınmalıdır. Yüzey temiz, tozsuz ve yağsız olmalıdır. Sivri uçlar ve dik birleşim yerleri mutlaka pahlanmalıdır.

Çimento+akrilik esaslı Ürünler ile yalıtım: AQUACEMENT UV500 arasına tercihen file konularak tamiratı yapılmış ve pahlanmış yüzeye iki kat uygulanır. Benzer uygulama AKRİLAN 600 ile de yapılabilir.

Poliüretan esaslı ürünler ile yalıtım: POLAN A Poliüretan Zemin Astarı ile astarlanmış yüzey üzerine POLAN 500 Poliüretan Kaplama iki kat uygulanır.

MS Polimer esaslı ürünler ile yalıtım: POLYMERA 100A ASTAR veya POLAN A Poliüretan Zemin Astarı ile astarlanmış yüzey üzerine POLYMERA MS - MS Polimer Esaslı Likit Membran veya POLYMERA MS FLUID - MS Polimer Esaslı Akışkan Likit Membran malzemeleri iki kat uygulanır.

Etiket

Geri Dön